protein kaçağı bitkisel tedavisi
Böbreklerde Protein Kaçağı Bitkisel Tedavisi
9 Eylül 2016
bobrekte-protein-kacagi-nedenleri
Protein Kaçağı Nedir
20 Eylül 2016

Protein Kaçağına Ne İyi Gelir

Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Protein Kaçağına Ne İyi Gelir

Protein kaçağına ne iyi gelir böbrekte protein kaçağına ne iyi gelir gibi sorulara cevap olarak yazılmış makale. Protein kaçağına iyi gelen bitki isimleri.

Protein kaçağı hastalığına iyi gelen bitkileri ve faydalarını makalemiz den okuyabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Protein Kaçağına İyi Gelen Bitkiler

Alıç : Yüksek olan tansiyonumuzu düşürerek normal hale gelmesini sağlar. (kaynak:bitkirehberi net)

Çörek otu : Ezher Üniversitesinden araştırmacılar çörek otundaki anti enflamatuar özelliğin böbrek rahatsızlığına olan etkisi üzerine bir çalışma yapmışlardır. Doxorubicin maddesi vasıtasıyla fareler üzerinde yapılan çalışmada çörek otundaki etkin özellik idrar yoluyla protein ve albümin atımını yavaşlattığı tespit edilmiştir. Ayrıca çörek otunun böbrekte meydana gelen olumsuz etkileri yavaşlatan anti oksidan madde içerdiği görülmüştür. Bu da anti enflamatuar özelliğin böbreği hasta olmaktan koruyan bir rolünün olabileceğini göstermektedir. (kaynak:gidaraporu com)

Panax : Yüksek tansiyonu olan kişilerde faydalıdır. Diabet ve anemi gibi hastalara iyi gelir. Damarları tedavi edici özelliği vardır. (kaynak:cevapsepeti com)

Biberiye : Zihni açar, guatra, kalp ve damar hastalıklarına, kanı temizleye ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur. (kaynak:bitkirehberi net)

Rezene : Herhangi bir şikâyet hissedilmeksizin C ve B vitaminleri ile magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini barındırmaktadır. Bundan ötürü vücudu güçlendirmek amacıyla kullanılabilir. (kaynak:bilgihanem com)

Ihlamur : Vûcut direncini artırarak tedaviye yardımcı olur. (kaynak:saglikaktuel com)

Kuşburnu : Etkin bir kan temizleyici,barsak yumuşatıcı, kurt düşürücü özelliğe sahiptir. Kuşburnu, C Vitamini zenginliğinden ötürü vücudun gelişmesini düzenler. (kaynak:hakaynasi com)

Havuç Tohumu : Havucun sebze olarak yenen kökü özellikle provitamin A açısından çok zengindir. Bunun dışında B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri. Bununla beraber potasyum, sodyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum mineralleri, protein, karbonhidrat bulunur. (kaynak:sagligin net)

Aslan Kuyuruğu Otu : Kardiyak yetmezliğin tedavisi (kalp yetmezliği), Yüksek kalp hızı veya kalp aritmilerinin tedavisi. (kaynak:alternatifterapi com)

Protein Kaçağına Ne İyi Gelir sorusuna bilgi amaçlı yazılmış makale. Protein Kaçağına Ne İyi Gelir sorusuna detaylı cevap için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.