Ahmet Maranki Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

idrarda-protein-fazlalığı-nedir
Böbrekte Protein Kaçağı Nelere Yol Açar
22 Ağustos 2017
bobrekte-protein-kacagi-nedenleri
Protein Kaçağı Nasıl Düşürülür
5 Aralık 2018

Ahmet Maranki Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Ahmet Maranki Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

Ahmet Maranki protein kaçağı bitkisel tedavi, protein kaçağını önleyen besinler, idrarda protein kaçağı beslenme, böbrekte protein kaçağı nasıl önlenir. Ahmet Maranki protein kaçağı bitkisel tedavi tavsiyeleri hakkında.

Ahmet Maranki protein kaçağı bitkisel tedavi makalesi stemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. Makalenin devamında bizim böbrekte protein kaçağı için tavisyeleri yer almaktadır.

Ahmet Maranki protein kaçağı bitkisel tedavi makaelsinde ki metin ”kadingunlugu net” sitesinden alınarak sitemizde yer almaktadır. Tavisyelrden ve sonuçlardan firmamız sorumlu değildir.

Ahmet Maranki Böbrek Hastalıkları Tedavisi

Prof. Dr. Ahmet Maranki, böbrek hastaları için bazı tavsiyelerde bulunuyor. Böbrek ve nefrit hastalarına Ahmet Maranki tavsiyeleri şunlar :

Hibiskus çayı : Hibiskus bitkisinin çayını içmenizi öneriyor Ahmet Maranki. Bunun için kaynamakta olan suyun içersine Hibiskus bitkisini atıyoruz. Suyun içerisinde tersini çeviriyoruz (suyun içerisinde bir kez takla attırıyoruz) ve ocaktan alıyoruz. Demlenmeye bırakıyoruz, sonra içerisine toz zencefil katarak yudum yudum içiyoruz.
böbrek hastaları için zencefil çok faydalıdır. Zencefili, yemeklere ve salatalara rendeleyip kullanabilirisiniz. Dilerseniz yoğurtla karıştırıp da yiyebilirsiniz.

Maydanoz suyu : Maydanozu ve maydanoz saplarını kaynayan suyun içersine atıp 3 dakika kaynatıyoruz.Yatmadan önce 2 bardak içiyoruz. Her gece taze olarak hazırlanmalıdır. Ayrıca, kereviz ve lahana da suyu içebilirsiniz. Bunun kür şeklini de verelim:

Ahmet Maranki Böbrek Hastaları için Kür

Bu kür böbrek hastaları için çok faydalıdır. Böbrek iltihaplarına da iyi gelmektedir. Gerekli

Malzemelerimiz :

3-4 tane kereviz sapı,
3-4 tane lahana yaprağı,
1 tutam kadar maydanoz sapı.

Hazırlanışı : 1 su bardağı kaynamakta olan suyun içerisine kereviz sapları, lahana yaprağı ve maydanoz sapı atılır, 3 taşım kaynatılır.

3 hafta süre ile yapılacak bu kürün uygulanışı şöyledir: Her seferinde taze olarak kürü hazırlamak gerekir. Her gün akşamları yatmadan 1 saat kadar önce 1 su bardağı bu karışımdan içilir. Hiç bir yan etkisi yoktur. Kan yağlarını düşürücü etkisi vardır. Zayıflamaya da yardım edebilir.

Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

Kuşburnu : Etkin bir kan temizleyici,barsak yumuşatıcı, kurt düşürücü özelliğe sahip olan Kuşburnu. C Vitamini zenginliğinden ötürü vücudun gelişmesini düzenler. (kaynak:hakaynasi com)

Alıç : Yüksek olan tansiyonumuzu düşürerek normal hale gelmesini sağlar. (kaynak:bitkirehberi net)

Rezine : Herhangi bir şikâyet hissedilmeksizin C ve B vitaminleri ile magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini barındırır. Bundan ötürü vücudu güçlendirmek amacıyla kullanılabilir. (kaynak:bilgihanem com)

Aslan Kuyuruğu Otu : Kardiyak yetmezliğin tedavisi (kalp yetmezliği), Yüksek kalp hızı veya kalp aritmilerinin tedavisi. (kaynak:alternatifterapi com)

Ihlamur : Vûcut direncini artırarak tedaviye yardımcı olur. (kaynak:saglikaktuel com)

Havuç Tohumu : Havucun sebze olarak yenen kökü özellikle provitamin A açısından çok zengindir. Bunun dışında B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri. Potasyum, sodyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum mineralleri, karbonhidrat bulunur. (kaynak:sagligin net)

Panax : Yüksek tansiyonu olan kişilerde faydalıdır. Diabet ve anemi gibi hastalara iyi gelir. Damarları tedavi edici özelliği vardır. (kaynak:cevapsepeti com)

Biberiye : Zihni açar, guatra, kalp ve damar hastalıklarına, kanı temizleye ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur. (kaynak:bitkirehberi net)

Çörek otu : Ezher Üniversitesinden araştırmacılar çörek otundaki anti enflamatuar özelliğin böbrek rahatsızlığına olan etkisi üzerine bir çalışma yapmışlardır. Doxorubicin maddesi vasıtasıyla fareler üzerinde yapılan çalışmada anti enflamatuar (çörek otundaki etkin özellik). İdrar yoluyla protein ve albümin atımını yavaşlattığı tespit edilmiştir. Ayrıca çörek otunun böbrekte meydana gelen olumsuz etkileri yavaşlatan anti oksidan madde içerdiği görülmüştür. Bu da anti enflamatuar özelliğin böbreği hasta olmaktan koruyan bir rolünün olabileceğini göstermektedir. (kaynak:gidaraporu com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.