Böbrekte Protein Kaçağı Nelere Yol Açar

saracoglu
Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu
22 Ağustos 2017
Ahmet Maranki Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi
25 Nisan 2018

Böbrekte Protein Kaçağı Nelere Yol Açar

idrarda-protein-fazlalığı-nedir

idrarda-protein-fazlalığı-nedir

Uzman Desteği Alın

Böbrekte Protein Kaçağı Nelere Yol Açar

Böbrekte protein kaçağı nelere yol açar, protein kaçağı bitkisel tedavi, protein kaçağı belirtileri. Böbrekte protein kaçağı nelere yol açar.

Böbrekte protein kaçağı nelere yol açar sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Böbrekte protein kaçağı nelere yol açar makalesinde protein kaçağı hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulacaksınız.

Protein Kaçağı Belirtileri

Protein kaçağı belirtileri kısaca şu şekilde sayılabilir. İdrara çıkma sayısında değişiklik, köpüklü idrar, kilo değişikliği el yüz veya ayaklarda şişlik. Bununla birlikte zihinde bulanıklık, nefes almakta zorlanma idrara çıkamama veya zorlanma göğüs ağrısı ve sıkışması. Bu durumlarda ise mutlak bir hekime başvurulmalıdır.

Protein Kaçağı Nelere Yol Açar

Protein kaçağı genelde böbrek hastalarında görülür. Böbrek hastalarının böbrekleri vücuttaki proteini yeteri kadar iyi süzemez.
Bundan dolayı vücuttan normalden daha fazla protein atılır.
Şeker hastalığı , böbrek hastalıkları protein kaçağı nedenleri arasındadır.

Protein kaçağı böbrek hücrelerini yok ederek böbrek hasarına ve böbrek yetmezliğine yol açabilir.
Bu nedenle protein kaçağı mutlaka tedavi edilmelidir.

Kişinin idrar tahlillerinde devamlı olarak protein değerleri yüksek çıkıyorsa ciddi bir durum olduğunu gösterir. Bu durumdaki kişinin ciddi bir hastalık içeriside olması mümkün olabilmektedir. Bu hastalıklar ya da diğer durumlar çeşitli sayıdadır.

Böbrek yetmezliği ya da böbrek enfeksiyonları bu hastalıkların başında gelir.
Önemli derecede kalp hastalıkları içerisinde olduğunu gösterebilir.
Diğer organlarda ciddi derecede protein birikmesi durumu, yani amiloidoz.
Diyabet, sıtma, lupus, kan kanseri, ilik kanseri durumlarını belirtebilmektedir.
Karaciğer hastalıkları da belirtilerdendir.
Bazı ilaçların yan etkileri ya da gebelik durumlarını işaret edebilmetekdir.
Yanlış bir şekilde yapılan kan nakil işlemi ya da kişinin ciddi bir şok geçirmesi de olabilmektedir.

Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

Alıç : Yüksek olan tansiyonumuzu düşürerek normal hale gelmesini sağlar. (kaynak:bitkirehberi net)

Biberiye : Zihni açar, guatra, kalp ve damar hastalıklarına, kanı temizleye ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur. (kaynak:bitkirehberi net)

Rezine : Herhangi bir şikâyet hissedilmeksizin C ve B vitaminleri ile magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini barındırır. Bundan ötürü vücudu güçlendirmek amacıyla kullanılabilir. (kaynak:bilgihanem com)

Kuşburnu : Etkin bir kan temizleyici,barsak yumuşatıcı, kurt düşürücü özelliğe sahip olan Kuşburnu. C Vitamini zenginliğinden ötürü vücudun gelişmesini düzenler. (kaynak:hakaynasi com)

Aslan Kuyuruğu Otu : Kardiyak yetmezliğin tedavisi (kalp yetmezliği), Yüksek kalp hızı veya kalp aritmilerinin tedavisi. (kaynak:alternatifterapi com)

Ihlamur : Vûcut direncini artırarak tedaviye yardımcı olur. (kaynak:saglikaktuel com)

Çörek otu : Ezher Üniversitesinden araştırmacılar çörek otundaki anti enflamatuar özelliğin böbrek rahatsızlığına olan etkisi üzerine bir çalışma yapmışlardır. Doxorubicin maddesi vasıtasıyla fareler üzerinde yapılan çalışmada anti enflamatuar (çörek otundaki etkin özellik). İdrar yoluyla protein ve albümin atımını yavaşlattığı tespit edilmiştir. Ayrıca çörek otunun böbrekte meydana gelen olumsuz etkileri yavaşlatan anti oksidan madde içerdiği görülmüştür. Bu da anti enflamatuar özelliğin böbreği hasta olmaktan koruyan bir rolünün olabileceğini göstermektedir. (kaynak:gidaraporu com)

Havuç Tohumu : Havucun sebze olarak yenen kökü özellikle provitamin A açısından çok zengindir. Bunun dışında B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri. Potasyum, sodyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum mineralleri, karbonhidrat bulunur. (kaynak:sagligin net)

Panax : Yüksek tansiyonu olan kişilerde faydalıdır. Diabet ve anemi gibi hastalara iyi gelir. Damarları tedavi edici özelliği vardır. (kaynak:cevapsepeti com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.