Böbrekte Protein Kaçağı Hakkındaki Tüm Sorular
İdrarda Protein Kaçağı Neden Olur
8 Haziran 2016

Protein Kaçağı Neden Olur

Protein Kaçağı Neden Olur

Protein Kaçağı Neden Olur

Uzman Desteği Alın

Protein Kaçağı Neden Olur

Protein kaçağı neden olur, böbrekte protein kaçağı nedenleri, idrarda protein kaçağı neden olur hakkında bilgilendirici makale.

Protein Kaçağı Nedir

Protein kaçağı, idrar tahlilinde protein miktarının pozitif çıkması durumudur. Sağlıklı bir kişinin idrarında bu sonuç negatif olarak çıkacaktır. 24 saatlik idrar tahlinin ise 1 ila 14 mg protein çıkması kabul edilebilir bir durumdur. Bu değerlerin üstü ise tedavi ve detaylı incelenmesi gereken bir durumdur.

Protein kaçağı neden olur sorusuna iki faklı şekilde cevap vermek gerekmektedir. Bunlar geçici protein kaçağı bir
diğeri ise sürekli olan protein kaçağı durumudur. Bu durumun nedenlerini makalemizin devamında okuyabilirsiniz. Tabi ki bu durumun asıl nedeni için uzman bir hekime başvurmanız daha doğru olacaktır.

Geçici Protein Kaçağı Nedenleri ?

Geçici olan protein kaçağı nedenleri başlıca nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz. Soğuğa maruz kalma, duygusal stres yaşama, yüksek ateş, yüksek sıcaklara maruz kalma ve yorucu egzersizler yapma olarak sayabiliriz.

Sürekli Olan Protein Kaçağı Nedenleri ?

Sürekli yani kronik olarak idrardaki protein değerlerinin yüksek çıkması nedenleri şöyledir. Başlıca amiloidoz, bazı ilaçların yan etkileri, kronik böbrek hastalıkları, diyabet, böbrek iltihabı. Bunlarla birlikte kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, böbrek enfeksiyonu, anemi başlıca nedenleridir.

Protein kaçağı hastalığı hakkında kısaca cevap olarak yazılmış makale. Protein kaçağı hakkında detaylı bilgi için hekiminize danışabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.