İdrarda Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi
İdrarda Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi
8 Haziran 2016
İdrarda Protein Kaçağı Hakkındaki Tüm Sorular
Protein Kaçağı Nedir Neden Olur
8 Haziran 2016

İdrarda Protein Kaçağı

Protein Kaçağı Nasıl Önlenir

Protein Kaçağı Nasıl Önlenir

Uzman Desteği Alın

İdrarda Protein Kaçağı

İdrarda protein kaçağı, idrarda protein kaçağı neden olur, idrarda protein kaçağı bitkisel tedavisi hakkında yazılmış makale.

İdrarda Protein Kaçağı Nedir ?

Tıbbi literatürde proteinüri yada mikroalbuminüri de denilen idrarda protein kaçağı durumudur. Alınan idrar örnekleri içerisinde protein miktarının anormal derecelerde yüksek olmasıdır. Protein kaçağı tespiti çok kolay bir idrar tahlili ile öğrenilebilir.

Protein kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Temiz bir idrar numunesinde protein değerleri sıfır ya da negatif olmalıdır. 24 saatlik idrarda protein 1 ila 14 mg arası protein miktarı çıkması normal karşılanır. Bunun üstünde yer alan değerlerin daha detaylı incelemesi gerekmektedir. İdrarda protein kaçağı tespiti için idrar numunesinin sabah saatlerinde verilmesi gerekmektedir.

Protein Kaçağı Çeşitleri

Peki protein kaçağı neden olur. Bu sorunun ayrıntılı cevabını sitemizde yer alan idrarda protein kaçağı neden olur konulu makaleyi okuyarak bulabilirsiniz. Fakat kısaca bir giriş yapacak olursak bu durum geçici protein kaçağı ve kalıcı protein kaçağı olarak ikiye ayrılır.

İdrarda Protein Kaçağı Tedavisi

Protein kaçağı için 1001 Naturel Bitkisel Tedavi Merkezi olarak Bakanlık izni ile üretilen bitkisel ürünlerimizi size sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu ürünler bitkisel üretim konusunda Türkiye’nin en büyük firmalarına özel olarak ürettirilmiştir. Piyasada satılan kalitesiz muadilleri ile karıştırılmamalıdır. Protein kaçağı bitkisel seti faydaları, içeriği ve kullanımı hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Protein Kaçağına Faydalı Bitkiler

Alıç : Yüksek olan tansiyonumuzu düşürerek normal hale gelmesini sağlar. (kaynak:bitkirehberi net)

Panax : Yüksek tansiyonu olan kişilerde faydalıdır. Diabet ve anemi gibi hastalara iyi gelir. Damarları tedavi edici özelliği vardır. (kaynak:cevapsepeti com)

Çörek otu : Ezher Üniversitesinden araştırmacılar çörek otundaki anti enflamatuar özelliğin böbrek rahatsızlığına olan etkisi üzerine bir çalışma yapmışlardır. Doxorubicin maddesi vasıtasıyla fareler üzerinde yapılan çalışmada anti enflamatuar (çörek otundaki etkin özellik). İdrar yoluyla protein ve albümin atımını yavaşlattığı tespit edilmiştir. Ayrıca çörek otunun böbrekte meydana gelen olumsuz etkileri yavaşlatan anti oksidan madde içerdiği görülmüştür. Bu da anti enflamatuar özelliğin böbreği hasta olmaktan koruyan bir rolünün olabileceğini göstermektedir. (kaynak:gidaraporu com)

Biberiye : Zihni açar, guatra, kalp ve damar hastalıklarına, kanı temizleye ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur. (kaynak:bitkirehberi net)

Rezine : Herhangi bir şikâyet hissedilmeksizin C ve B vitaminleri ile magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini barındırır. Bundan ötürü vücudu güçlendirmek amacıyla kullanılabilir. (kaynak:bilgihanem com)

Kuşburnu : Etkin bir kan temizleyici,barsak yumuşatıcı, kurt düşürücü özelliğe sahip olan Kuşburnu. C Vitamini zenginliğinden ötürü vücudun gelişmesini düzenler. (kaynak:hakaynasi com)

Havuç Tohumu : Havucun sebze olarak yenen kökü özellikle provitamin A açısından çok zengindir. Bunun dışında B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri. Potasyum, sodyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum mineralleri, karbonhidrat bulunur. (kaynak:sagligin net)

Ihlamur : Vûcut direncini artırarak tedaviye yardımcı olur. (kaynak:saglikaktuel com)

Aslan Kuyuruğu Otu : Kardiyak yetmezliğin tedavisi (kalp yetmezliği), Yüksek kalp hızı veya kalp aritmilerinin tedavisi. (kaynak:alternatifterapi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.