Spot İdrarda Protein Kreatinin Oranı

Protein Kaçağı Neden Olur
İdrarda Protein Fazlalığı
29 Aralık 2016
idrarda-protein-fazlalığı-nedir
Böbrekte Protein Kaçağı
2 Şubat 2017

Spot İdrarda Protein Kreatinin Oranı

idrarda-protein-kreatinin-oranı-nedir

idrarda-protein-kreatinin-oranı-nedir

Uzman Desteği Alın

Spot İdrarda Protein Kreatinin Oranı

Spot İdrarda Protein Kreatinin Oranı, İdrarda Protein Kaçağı Neden Olur, Protein Kaçağı Bitkisel Tedavisi, hakkında yazılmış makale.

Protein Kaçağı Nedir ?

Tıbbi literatürde proteinüri yada mikroalbuminüri de denilen protein kaçağı durumudur. Alınan idrar örnekleri içerisinde protein miktarının anormal derecelerde yüksek olmasıdır. Protein kaçağı tespiti çok kolay bir idrar tahlili ile öğrenilebilir.

Protein kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Temiz bir idrar numunesinde protein değerleri sıfır ya da negatif olmalıdır. 24 saatlik idrarda protein 1 ila 14 mg arası protein miktarı çıkması normal karşılanır. Bunun üstünde yer alan değerlerin daha detaylı incelemesi gerekmektedir. Protein kaçağı tespiti için idrar numunesinin sabah saatlerinde verilmesi gerekmektedir.

Protein Kaçağı Çeşitleri

Peki protein kaçağı neden olur. Bu sorunun ayrıntılı cevabını sitemizde yer alan idrarda protein kaçağı neden olur konulu makaleyi okuyarak bulabilirsiniz. Fakat kısaca bir giriş yapacak olursak bu durum geçici protein kaçağı ve kalıcı protein kaçağı olarak ikiye ayrılır.

Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

Protein kaçağı bitkisel tedavi sorusuna. Biz size bu konuda uzman olduğumuz protein kaçağı bitkisel tedavi ürünleri hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Son yıllarda Ülkemiz de ve Dünyada bitkisel ürünler ile tedavi konusunda yoğun bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Tedavi için öncelikle protein kaçağı nedeni çok önemlidir. Bu neden doğrultusunda tedavi uygulanması halinde başarı oranı oldukça yüksektir. Kaliteli bitkiler kullanılarak hazırlanmış kürler sayesinde bu durumdan kurtulmanız artık mümkün. Şimdi size kür içerisindeki bitkileri tek tek tanıtalım.

Alıç : Yüksek olan tansiyonumuzu düşürerek normal hale gelmesini sağlar. (kaynak:bitkirehberi net)

Biberiye : Zihni açar, guatra, kalp ve damar hastalıklarına, kanı temizleye ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur. (kaynak:bitkirehberi net)

Aslan Kuyuruğu Otu : Kardiyak yetmezliğin tedavisi (kalp yetmezliği), Yüksek kalp hızı veya kalp aritmilerinin tedavisi. (kaynak:alternatifterapi com)

Rezine : Herhangi bir şikâyet hissedilmeksizin C ve B vitaminleri ile magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini barındırmaktadır. Bundan ötürü vücudu güçlendirmek amacıyla kullanılabilir. (kaynak:bilgihanem com)

Çörek otu : Ezher Üniversitesinden araştırmacılar çörek otundaki anti enflamatuar özelliğin böbrek rahatsızlığına olan etkisi üzerine bir çalışma yapmışlardır. Doxorubicin maddesi vasıtasıyla fareler üzerinde yapılan çalışmada çörek otundaki etkin özellik idrar yoluyla protein ve albümin atımını yavaşlattığı tespit edilmiştir. Ayrıca çörek otunun böbrekte meydana gelen olumsuz etkileri yavaşlatan anti oksidan madde içerdiği görülmüştür. Bu da anti enflamatuar özelliğin böbreği hasta olmaktan koruyan bir rolünün olabileceğini göstermektedir. (kaynak:gidaraporu com)

Kuşburnu : Etkin bir kan temizleyici,barsak yumuşatıcı, kurt düşürücü özelliğe sahip olan Kuşburnu, C Vitamini zenginliğinden ötürü vücudun gelişmesini düzenler. (kaynak:hakaynasi com)

Panax : Yüksek tansiyonu olan kişilerde faydalıdır. Diabet ve anemi gibi hastalara iyi gelir. Damarları tedavi edici özelliği vardır. (kaynak:cevapsepeti com)

Ihlamur : Vûcut direncini artırarak tedaviye yardımcı olur. (kaynak:saglikaktuel com)

Havuç Tohumu : Havucun sebze olarak yenen kökü özellikle provitamin A açısından çok zengindir. Bunun dışında B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri. Ayrıca potasyum, sodyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum mineralleri, karbonhidrat bulunur. (kaynak:sagligin net)

Spot İdrarda Protein Kreatinin Oranı, hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Spot İdrarda Protein Kreatinin Oranı, hakkında detaylı bilgi için bizi arayın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.