İdrarda Protein Kreatinin Oranı Nedir

Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi
Böbrekte Protein Kaçağı Bitkisel Tedavisi
18 Şubat 2017
idrarda-protein-fazlalığı-nedir
İdrarda Protein Fazlalığı Nedir
21 Şubat 2017

İdrarda Protein Kreatinin Oranı Nedir

idrarda-protein-kreatinin-oranı-nedir

idrarda-protein-kreatinin-oranı-nedir

Uzman Desteği Alın

İdrarda Protein Kreatinin Oranı Nedir

İdrarda Protein Kreatinin Oranı Nedir, İdrarda Protein Kaçağı, Böbrekte Protein Kaçağı, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makale.

Protein Kaçağı Çeşitleri

Peki protein kaçağı neden olur. Bu sorunun ayrıntılı cevabını sitemizde yer alan idrarda protein kaçağı neden olur konulu makaleyi okuyarak bulabilirsiniz. Fakat kısaca bir giriş yapacak olursak bu durum geçici protein kaçağı ve kalıcı protein kaçağı olarak ikiye ayrılır.

Protein Kaçağı Bitkisel Tedavi

Protein kaçağı bitkisel tedavi sorusuna. Biz size bu konuda uzman olduğumuz protein kaçağı bitkisel tedavi ürünleri hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Son yıllarda Ülkemiz de ve Dünyada bitkisel ürünler ile tedavi konusunda yoğun bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Tedavi için öncelikle protein kaçağı nedeni çok önemlidir. Bu neden doğrultusunda tedavi uygulanması halinde başarı oranı oldukça yüksektir. Kaliteli bitkiler kullanılarak hazırlanmış kürler sayesinde bu durumdan kurtulmanız artık mümkün. Şimdi size kür içerisindeki bitkileri tek tek tanıtalım.

Biberiye : Zihni açar, guatra, kalp ve damar hastalıklarına, kanı temizleye ve uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olur. (kaynak:bitkirehberi net)

Havuç Tohumu : Havucun sebze olarak yenen kökü özellikle provitamin A açısından çok zengindir. Bunun dışında B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri. Ayrıca potasyum, sodyum, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum mineralleri, karbonhidrat bulunur. (kaynak:sagligin net)

Aslan Kuyuruğu Otu : Kardiyak yetmezliğin tedavisi (kalp yetmezliği), Yüksek kalp hızı veya kalp aritmilerinin tedavisi. (kaynak:alternatifterapi com)

Alıç : Yüksek olan tansiyonumuzu düşürerek normal hale gelmesini sağlar. (kaynak:bitkirehberi net)

Rezine : Herhangi bir şikâyet hissedilmeksizin C ve B vitaminleri ile magnezyum, kalsiyum ve potasyum minerallerini barındırmaktadır. Bundan ötürü vücudu güçlendirmek amacıyla kullanılabilir. (kaynak:bilgihanem com)

Kuşburnu : Etkin bir kan temizleyici,barsak yumuşatıcı, kurt düşürücü özelliğe sahip olan Kuşburnu, C Vitamini zenginliğinden ötürü vücudun gelişmesini düzenler. (kaynak:hakaynasi com)

Panax : Yüksek tansiyonu olan kişilerde faydalıdır. Diabet ve anemi gibi hastalara iyi gelir. Damarları tedavi edici özelliği vardır. (kaynak:cevapsepeti com)

Çörek otu : Ezher Üniversitesinden araştırmacılar çörek otundaki anti enflamatuar özelliğin böbrek rahatsızlığına olan etkisi üzerine bir çalışma yapmışlardır. Doxorubicin maddesi vasıtasıyla fareler üzerinde yapılan çalışmada çörek otundaki etkin özellik idrar yoluyla protein ve albümin atımını yavaşlattığı tespit edilmiştir. Ayrıca çörek otunun böbrekte meydana gelen olumsuz etkileri yavaşlatan anti oksidan madde içerdiği görülmüştür. Bu da anti enflamatuar özelliğin böbreği hasta olmaktan koruyan bir rolünün olabileceğini göstermektedir. (kaynak:gidaraporu com)

Ihlamur : Vûcut direncini artırarak tedaviye yardımcı olur. (kaynak:saglikaktuel com)

Protein Kaçağı Nedir ?

Protein kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Temiz bir idrar numunesinde protein değerleri sıfır ya da negatif olmalıdır. 24 saatlik idrarda protein 1 ila 14 mg arası protein miktarı çıkması normal karşılanır. Bunun üstünde yer alan değerlerin daha detaylı incelemesi gerekmektedir. Protein kaçağı tespiti için idrar numunesinin sabah saatlerinde verilmesi gerekmektedir.

Tıbbi literatürde proteinüri yada mikroalbuminüri de denilen protein kaçağı durumudur. Alınan idrar örnekleri içerisinde protein miktarının anormal derecelerde yüksek olmasıdır. Protein kaçağı tespiti çok kolay bir idrar tahlili ile öğrenilebilir.

İdrarda Protein Kreatinin Oranı Nedir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. İdrarda Protein Kreatinin Oranı Nedir, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. İdrarda Protein Kreatinin Oranı Nedir, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. İdrarda Protein Kreatinin Oranı Nedir, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.